Събития
Политици и граждани положиха венци пред Паметника на Съединението в Пловдив под знака на трагедията
|
Тазгодишната церемония по полагането на венци на Паметника на Съединението в Пловдив, по повод 6 септември, премина под знака на трагедията от Охридското езеро. Единствено кметът на града Славчо Атанасов прочете изказване, в което изрази съболезнования от името на цял Пловдив на загиналите българи в трагичния инцидент. Атанасов заяви, че трябва да вземем пример от българите, извършили акта на Съединението и да забравим всякакви различия между помежду ни, обединявайки се за общото благо. На церемонията присъстваха още председателят на Народното събрание Цецка Цачева, областният управител Иван Тотев, политици, общественици и граждани. Военни положиха венци от името на президента Георги Първанов, премиера Бойко Борисов, министри, държавни структури, политически партии, обществени организации. 07.09.2009 |
|
Share |
|