Около сто и петдесет работници от металургичния комбинат „Кремиковци”, извозени с 20-тина служебни автобуси, се събраха на площада пред храм-паметника „Свети Александър Невски”, да протестират срещу ликвидацията на комбината. Протестиращите се придвижиха до Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, където настояха министър Трайчо Трайков да слезе при тях пред сградата на МИЕТ. Председателят на ФСО - КТ “Подкрепа”, Кремиковци АД Людмил Павлов обясни, че служителите на комбината са против ликвидацията на „Кремиковци” и че единственият вариант е приемането на оздравителен план и запазването на три вида производство, които въпреки липсата на комплексно еко-разрешително за „Кремиковци”, не замърсяват околната среда. В края на протеста Павлов добави, че ако утре получат разрешение за протест, работниците отново ще се съберат, но този път пред Министерски съвет. 16.11.2009 |