Работници от „Кремиковци” протестираха пред Министерството на икономиката
София – Протест на работници от „Кремиковци” пред Министерството на икономиката организират от ФСО - КТ “Подкрепа”

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София – Протест на работници от „Кремиковци” пред Министерството на икономиката организират от ФСО - КТ “Подкрепа”

дата: 16.11.2009
тегло: 367 KB
размери: 1279X2000 px
автор: Стефан Марков
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Около сто и петдесет работници от металургичния комбинат „Кремиковци”, извозени с 20-тина служебни автобуси, се събраха на площада пред храм-паметника „Свети Александър Невски”, да протестират срещу ликвидацията на комбината.  Протестиращите се придвижиха до Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, където настояха министър Трайчо Трайков да слезе при тях пред сградата на МИЕТ. Председателят на ФСО - КТ “Подкрепа”, Кремиковци АД Людмил Павлов обясни, че служителите на комбината са против ликвидацията на „Кремиковци” и че единственият вариант е приемането на оздравителен план и запазването на три вида производство, които въпреки липсата на комплексно еко-разрешително за „Кремиковци”, не замърсяват околната среда. В края на протеста Павлов добави, че ако утре получат разрешение за протест, работниците отново ще се съберат, но този път пред Министерски съвет.
Вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов сред протестиращите работници
Работници,Кремиковци,протест,министерство,икономика,енергетика,подкрепа,профсъюз,конфедерация,труд,протестиращ,полицай