| Работници от „Кремиковци” протестираха пред Министерството на икономиката София – Протест на работници от „Кремиковци” пред Министерството на икономиката организират от ФСО - КТ “Подкрепа” | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София – Протест на работници от „Кремиковци” пред Министерството на икономиката организират от ФСО - КТ “Подкрепа”
дата: 16.11.2009 тегло: 518 KB размери: 1535X2000 px автор: Стефан Марков |
|
| Регистрирай ме | ||
| Около сто и петдесет работници от металургичния комбинат „Кремиковци”, извозени с 20-тина служебни автобуси, се събраха на площада пред храм-паметника „Свети Александър Невски”, да протестират срещу ликвидацията на комбината. Протестиращите се придвижиха до Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, където настояха министър Трайчо Трайков да слезе при тях пред сградата на МИЕТ. Председателят на ФСО - КТ “Подкрепа”, Кремиковци АД Людмил Павлов обясни, че служителите на комбината са против ликвидацията на „Кремиковци” и че единственият вариант е приемането на оздравителен план и запазването на три вида производство, които въпреки липсата на комплексно еко-разрешително за „Кремиковци”, не замърсяват околната среда. В края на протеста Павлов добави, че ако утре получат разрешение за протест, работниците отново ще се съберат, но този път пред Министерски съвет. Работниците от "Кремиковци" протестират пред Министерството на икономиката | ||