Работници от „Кремиковци” протестираха пред Министерството на икономиката
София – Протест на работници от „Кремиковци” пред Министерството на икономиката организират от ФСО - КТ “Подкрепа”

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София – Протест на работници от „Кремиковци” пред Министерството на икономиката организират от ФСО - КТ “Подкрепа”

дата: 16.11.2009
тегло: 529 KB
размери: 2000X1399 px
автор: Стефан Марков
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Около сто и петдесет работници от металургичния комбинат „Кремиковци”, извозени с 20-тина служебни автобуси, се събраха на площада пред храм-паметника „Свети Александър Невски”, да протестират срещу ликвидацията на комбината.  Протестиращите се придвижиха до Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, където настояха министър Трайчо Трайков да слезе при тях пред сградата на МИЕТ. Председателят на ФСО - КТ “Подкрепа”, Кремиковци АД Людмил Павлов обясни, че служителите на комбината са против ликвидацията на „Кремиковци” и че единственият вариант е приемането на оздравителен план и запазването на три вида производство, които въпреки липсата на комплексно еко-разрешително за „Кремиковци”, не замърсяват околната среда. В края на протеста Павлов добави, че ако утре получат разрешение за протест, работниците отново ще се съберат, но този път пред Министерски съвет.
Полицай от охранитерна полиция наблюдава протеста
Работници,Кремиковци,протест,министерство,икономика,енергетика,подкрепа,профсъюз,конфедерация,труд,протестиращ,полицай