| Работници от „Кремиковци” протестираха пред Министерството на икономиката София – Протест на работници от „Кремиковци” пред Министерството на икономиката организират от ФСО - КТ “Подкрепа” | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София – Протест на работници от „Кремиковци” пред Министерството на икономиката организират от ФСО - КТ “Подкрепа”
дата: 16.11.2009 тегло: 529 KB размери: 2000X1399 px автор: Стефан Марков |
|
| Регистрирай ме | ||
| Около сто и петдесет работници от металургичния комбинат „Кремиковци”, извозени с 20-тина служебни автобуси, се събраха на площада пред храм-паметника „Свети Александър Невски”, да протестират срещу ликвидацията на комбината. Протестиращите се придвижиха до Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, където настояха министър Трайчо Трайков да слезе при тях пред сградата на МИЕТ. Председателят на ФСО - КТ “Подкрепа”, Кремиковци АД Людмил Павлов обясни, че служителите на комбината са против ликвидацията на „Кремиковци” и че единственият вариант е приемането на оздравителен план и запазването на три вида производство, които въпреки липсата на комплексно еко-разрешително за „Кремиковци”, не замърсяват околната среда. В края на протеста Павлов добави, че ако утре получат разрешение за протест, работниците отново ще се съберат, но този път пред Министерски съвет. Полицай от охранитерна полиция наблюдава протеста | ||