Събития
С издигане на националното знаме започна честването на 133 години от Освобождението
|
Честването на 133 години от Освобождението на България от турско робство започна с тържествена церемония по издигането на националното знаме пред Паметника на Незнайния войн в столицата. На церемонията присъстваха президентът Георги Първанов, премиерът Бойко Борисов, председателят на Народното събрание Цецка Цачева, общественици, политици и духовници. Българският трибагреник бе донесен от гвардейци и издигнат тържествено под звуците на националния химн. 20 артилерийски салюта прозвучаха в чест на годишнината от Освобождението.
По повод националния празник 3 март президенти и ръководители на международни организации, сред които президентите на САЩ, Индия, Гърция, Корея, Индонезия, Черна гора, кралица Елизабет Втора, краля на Белгия Албер Втори, генералния секретар на ООН, изпратиха поздравителни писма до президента Георги Първанов. 03.03.2011 |
|
Share |
|