С издигане на националното знаме започна честването на 133 години от Освобождението
София - Церемонията по издигането на националното знаме за 3 март

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Церемонията по издигането на националното знаме за 3 март

дата: 03.03.2011
тегло: 447 KB
размери: 2000X1348 px
автор: Миро Златев
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Честването на 133 години от Освобождението на България от турско робство започна с тържествена церемония по издигането на националното знаме пред Паметника на Незнайния войн в столицата.  На церемонията присъстваха президентът Георги Първанов, премиерът Бойко Борисов, председателят на Народното събрание Цецка Цачева, общественици, политици и духовници. Българският трибагреник бе донесен от гвардейци и издигнат тържествено под звуците на националния химн. 20 артилерийски салюта прозвучаха в чест на годишнината от Освобождението.
По повод националния празник 3 март президенти и ръководители на международни организации, сред които президентите на САЩ, Индия, Гърция, Корея, Индонезия, Черна гора, кралица Елизабет Втора, краля на Белгия Албер Втори, генералния секретар на ООН, изпратиха поздравителни писма до президента Георги Първанов.
Националното знаме се развя пред Паметника на Незнайния воин
национален празник,освобождението на българия,турско робство,иго,османско присъствие