| С издигане на националното знаме започна честването на 133 години от Освобождението София - Церемонията по издигането на националното знаме за 3 март | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София - Церемонията по издигането на националното знаме за 3 март
дата: 03.03.2011 тегло: 471 KB размери: 1297X2000 px автор: Миро Златев |
|
| Регистрирай ме | ||
| Честването на 133 години от Освобождението на България от турско робство започна с тържествена церемония по издигането на националното знаме пред Паметника на Незнайния войн в столицата. На церемонията присъстваха президентът Георги Първанов, премиерът Бойко Борисов, председателят на Народното събрание Цецка Цачева, общественици, политици и духовници. Българският трибагреник бе донесен от гвардейци и издигнат тържествено под звуците на националния химн. 20 артилерийски салюта прозвучаха в чест на годишнината от Освобождението. По повод националния празник 3 март президенти и ръководители на международни организации, сред които президентите на САЩ, Индия, Гърция, Корея, Индонезия, Черна гора, кралица Елизабет Втора, краля на Белгия Албер Втори, генералния секретар на ООН, изпратиха поздравителни писма до президента Георги Първанов. Президентът Георги Първанов, премиерът Бойко Борисов, председателят на Народното събрание Цецка Цачева, военният министър Аню Ангелов и началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов приемат парада | ||