“Принцът на фадото” Камане изпя емоционалните песни си в зала „България”
Португалският фадо изпълнител, Камане, наречен “Принцът на фадото” изпълни силно емоционалните песни от последния си албум „Sempre de mim” в зала „България” снощи. Считан за най-впечатляващият интерпретатор на фадо в съвремието, неговият подход към ритъма на фадото е уникален. Не случайно Камане е избран от Карлос Саура за една от водещите фигури в неговия филм “Fados”. Новаторският му поглед прозира в избора му на инструменталния съпровод и на музикантите, с които работи – Хосе Мануел Нето, португалска китара, и Паоло Пас – контрабас. Концертът е организаран от Джаз+ и се осъществява с любезната подкрепа на посолството на Португалия в София. 05.12.2009