| “Принцът на фадото” Камане изпя емоционалните песни си в зала „България” София – Концерт на Камане - “Принцът на фадото” в зала „България” | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София – Концерт на Камане - “Принцът на фадото” в зала „България”
дата: 05.12.2009 тегло: 297 KB размери: 1291X2000 px автор: Стефан Марков |
|
| Регистрирай ме | ||
| Португалският фадо изпълнител, Камане, наречен “Принцът на фадото” изпълни силно емоционалните песни от последния си албум „Sempre de mim” в зала „България” снощи. Считан за най-впечатляващият интерпретатор на фадо в съвремието, неговият подход към ритъма на фадото е уникален. Не случайно Камане е избран от Карлос Саура за една от водещите фигури в неговия филм “Fados”. Новаторският му поглед прозира в избора му на инструменталния съпровод и на музикантите, с които работи – Хосе Мануел Нето, португалска китара, и Паоло Пас – контрабас. Концертът е организаран от Джаз+ и се осъществява с любезната подкрепа на посолството на Португалия в София. | ||