“Принцът на фадото” Камане изпя емоционалните песни си в зала „България”
София – Концерт на Камане - “Принцът на фадото” в зала „България”

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София – Концерт на Камане - “Принцът на фадото” в зала „България”

дата: 05.12.2009
тегло: 297 KB
размери: 1276X2000 px
автор: Стефан Марков
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Португалският фадо изпълнител, Камане, наречен “Принцът на фадото” изпълни силно емоционалните песни от последния си албум „Sempre de mim” в зала „България” снощи.  Считан за най-впечатляващият интерпретатор на фадо в съвремието, неговият подход към ритъма на фадото е уникален. Не случайно Камане е избран от Карлос Саура за една от водещите фигури в неговия филм “Fados”. Новаторският му поглед прозира в избора му на инструменталния съпровод и на музикантите, с които работи – Хосе Мануел Нето, португалска китара, и Паоло Пас – контрабас. Концертът е организаран от Джаз+ и се осъществява с любезната подкрепа на посолството на Португалия в София.
“Принцът на фадото”, Камане пее в зала „България”
музика,концерт,певец,фадо,португалска музика,зала,българия,CAMANE,Fado