Двама български офицери станаха рицари във Великия Приорат НАТО на рицарите тамплиери
България стана домакин на годишният Конвент на Ордена на рицарите тамплиери на Йерусалим – Велик Приорат НАТО в хотел „Кемпински” днес. По време на конвента се състоя ритуал и инвеститура по посвещаването на нови рицари и постуланти тамплиери към Ордена. Сред тях са и двама български офицери. Събитието е първият провеждан форум на чуждестранен Велик Приорат в България, с което се отбелязва 60-годишнината на НАТО и 5-годишнината от присъединяването на България към пакта. 03.08.2009