Mинистърът на вътрешните работи на България Румен Петков, областният управител на Пловдив Тодор Петков и главният архитект на града Емилия Божкова направиха днес символична първа копка на MALL of Plovdiv. Той е най-големият инвестиционен проект в града официалното му откриване ще бъде през 2008 година. Молът ще заема площ от 17 декара, като инвестицията надхвърля 40 милиона евро. Той ще предложи над 100 търговски обекта, супермаркет, банка, офиси, както и ресторант, мултиплекс “Синемасити” с 11 кинозали. 18.12.2006 |