 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Вицепрезидентът Ангел Марин откри паметник на цар Симеон I Велики в Ахелой
|
Вицепрезидентът Ангел Марин откри паметник на цар Симеон I Велики в Ахелой днес. Поводът е 1090 години от победата на Симеон над византийския владетел Лъв Фока в епичната битка, в която взимат участие 62 000 византийци и 60 000 българи. С тази победа владетелят утвърждава съществуването на българската държава. Паметникът е изработен по проект на Румен Скорчев и Валентин Старчев, а поставянето му е осъществено с помощта на община Поморие и „Чайкафарма” 20.08.2007 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|