Интернет фотографска агенция BG | EN   
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Вицепрезидентът Ангел Марин откри паметник на цар Симеон I Велики в Ахелой
Вицепрезидентът Ангел Марин откри паметник на цар Симеон I Велики в Ахелой днес.  Поводът е 1090 години от победата на Симеон над византийския владетел Лъв Фока в епичната битка, в която взимат участие 62 000 византийци и 60 000 българи. С тази победа владетелят утвърждава съществуването на българската държава. Паметникът е изработен по проект на Румен Скорчев и Валентин Старчев, а поставянето му е осъществено с помощта на община Поморие и „Чайкафарма”
20.08.2007
Share
Aхелой – Откриване на паметник на Симеон Велики
20.08.2007
тегло: 332 KB
размери: 1330X2000 px
автор: Румен Раканов
Вицепрезидентът Ангел Марин сваля платнището и открива паметника
Aхелой – Откриване на паметник на Симеон Велики
20.08.2007
тегло: 468 KB
размери: 2000X1445 px
автор: Румен Раканов
Негово високопреосвещенство сливенският митрополит Йоаникий освещава паметника
Aхелой – Откриване на паметник на Симеон Велики
20.08.2007
тегло: 407 KB
размери: 1374X2000 px
автор: Румен Раканов
Вицепрезидентът Ангел Марин поднася цветя пред паметника
Aхелой – Откриване на паметник на Симеон Велики
20.08.2007
тегло: 426 KB
размери: 1504X2000 px
автор: Румен Раканов
Жители на община Ахелой по време на откриването на паметника

Политика за защита на личните данни
© 2000 - 2026 BulFoto | Дизайн от Creato.biz | Хостинг и домейни от Cbox.biz