Вицепрезидентът Ангел Марин откри паметник на цар Симеон I Велики в Ахелой
Aхелой – Откриване на паметник на Симеон Велики

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Aхелой – Откриване на паметник на Симеон Велики

дата: 20.08.2007
тегло: 468 KB
размери: 2000X1445 px
автор: Румен Раканов
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Вицепрезидентът Ангел Марин откри паметник на цар Симеон I Велики в Ахелой днес.  Поводът е 1090 години от победата на Симеон над византийския владетел Лъв Фока в епичната битка, в която взимат участие 62 000 византийци и 60 000 българи. С тази победа владетелят утвърждава съществуването на българската държава. Паметникът е изработен по проект на Румен Скорчев и Валентин Старчев, а поставянето му е осъществено с помощта на община Поморие и „Чайкафарма”
Негово високопреосвещенство сливенският митрополит Йоаникий освещава паметника
Aхелой,паметник на Симеон Велики,паметник,Симеон Велики,митрополит Йоаникий,Негово високопреосвещенство