| Вицепрезидентът Ангел Марин откри паметник на цар Симеон I Велики в Ахелой Aхелой – Откриване на паметник на Симеон Велики | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
Aхелой – Откриване на паметник на Симеон Велики
дата: 20.08.2007 тегло: 468 KB размери: 2000X1445 px автор: Румен Раканов |
|
| Регистрирай ме | ||
| Вицепрезидентът Ангел Марин откри паметник на цар Симеон I Велики в Ахелой днес. Поводът е 1090 години от победата на Симеон над византийския владетел Лъв Фока в епичната битка, в която взимат участие 62 000 византийци и 60 000 българи. С тази победа владетелят утвърждава съществуването на българската държава. Паметникът е изработен по проект на Румен Скорчев и Валентин Старчев, а поставянето му е осъществено с помощта на община Поморие и „Чайкафарма” Негово високопреосвещенство сливенският митрополит Йоаникий освещава паметника | ||