Със шествие от окръжния съд до Областната управа в Бургас, членове на Български Национален Съюз и социално патриотично движение ГВАРДИЯ предвождани от Боян Расате преминаха по улиците на града, за да връчат на областния управител Любомир Пантелеев протестна декларация по повод 22 години от терористичните актове на гара Буново , чакалнята на гарата в Пловдив, аерогара Варна и сладкарницата на хотел Сливен където при бомбени атентати загинаха 8 и бяха ранени общо 51 души. В декларацията е засегнат и въпросът за бургаското село Трънак, в което е била издигната възпоменателна чешма, която след протести е разрушена и през 1998 година със съдействието на ДПС възстановена отново. Б.Н.С. упоменават, че са против това да има възпоменателни паметници на терористи.
Декларацията е с копие до президента на Република България, до председателя на Народното събрание, до Министерския съвет и до областния управител в Бургас. Боян Расате обяви, че след като изтече срокът, който са определили в декларацията и няма отношение на официалната власт, не е изключено отделни членове на Б.Н.С. да предприемат действия по разрушаването на чешмата.
09.03.2007 |