| Български Национален Съюз внесе протестна декларация до областния управител на Бургас по повод 22 години от терористичните актове на гара Буново Бургас - Протестна декларация от БНС до областния управител във връзка с атентатите на гара Буново | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
Бургас - Протестна декларация от БНС до областния управител във връзка с атентатите на гара Буново
дата: 09.03.2007 тегло: 369 KB размери: 1016X1800 px автор: Румен Раканов |
|
| Регистрирай ме | ||
| Със шествие от окръжния съд до Областната управа в Бургас, членове на Български Национален Съюз и социално патриотично движение ГВАРДИЯ предвождани от Боян Расате преминаха по улиците на града, за да връчат на областния управител Любомир Пантелеев протестна декларация по повод 22 години от терористичните актове на гара Буново , чакалнята на гарата в Пловдив, аерогара Варна и сладкарницата на хотел Сливен където при бомбени атентати загинаха 8 и бяха ранени общо 51 души. В декларацията е засегнат и въпросът за бургаското село Трънак, в което е била издигната възпоменателна чешма, която след протести е разрушена и през 1998 година със съдействието на ДПС възстановена отново. Б.Н.С. упоменават, че са против това да има възпоменателни паметници на терористи. Декларацията е с копие до президента на Република България, до председателя на Народното събрание, до Министерския съвет и до областния управител в Бургас. Боян Расате обяви, че след като изтече срокът, който са определили в декларацията и няма отношение на официалната власт, не е изключено отделни членове на Б.Н.С. да предприемат действия по разрушаването на чешмата. Боян Расате излиза от областната управа с лед внасянето на декларацията | ||