Брега около езерото Вая в Бургас е превърнат в нерегламентирано сметище. Днес общинската полиция в града е съставила акт за нарушение на шофьор на камион, който е разтоварил превозваните отпадъци именно на това място. В ранните часове на деня много от шофьорите на камиони превозващи отпадъци изсипват боклуците на брега на езерото, вместо да го закарат до сметището. С решение на общинския съвет от 29 септември, глобата на физически лица за подобно нарушение е увеличена от 500 на 5000 лева, а за юридически лица до 50 000 лева. 18.10.2006 |