Събития
Бивши полицаи нищят палежа на Партийния дом 20 години по-късно
|
Любен Левичаров, бивш директор на ЦСБОП, Георги Аврамов от политически клуб „Екогласност” и Стоян Тошков, командир на отряда на баретите през 1990 година дадоха пресконференция в София прес на тема „Палежът на Партийния дом – 20 години по-късно”. На 26 август се навършват 20 години от събитията в центъра на София, а все още не се знае кои са поръчителите и кои преките извършители на палежа. Тогава изгарят 40 помещения, унищожено и разграбено е имуществото в 94 стаи. Прокуратурата образува Наказателно дело № 53. Още през 1991 следствието излиза със становище, че пожарът е дело на „екзалтирани екстремисти“. Обвиняеми са 38 души. Съдът връща делото четири пъти, а през август 1996 г. следствието е прекратено, информира на сайта си БНТ. 25.08.2010 |
|
Share |
|