Бивши полицаи нищят палежа на Партийния дом 20 години по-късно
София - Пресконференция за 20-та годишнина от подпалването на Партийния дом

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Пресконференция за 20-та годишнина от подпалването на Партийния дом

дата: 25.08.2010
тегло: 300 KB
размери: 2000X1396 px
автор: Миро Златев
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Любен Левичаров, бивш директор на ЦСБОП, Георги Аврамов от политически клуб „Екогласност” и Стоян Тошков, командир на отряда на баретите през 1990 година дадоха пресконференция в София прес на тема „Палежът на Партийния дом – 20 години по-късно”.  На 26 август се навършват 20 години от събитията в центъра на София, а все още не се знае кои са поръчителите и кои преките извършители на палежа. Тогава изгарят 40 помещения, унищожено и разграбено е имуществото в 94 стаи. Прокуратурата образува Наказателно дело № 53. Още през 1991 следствието излиза със становище, че пожарът е дело на „екзалтирани екстремисти“. Обвиняеми са 38 души. Съдът връща делото четири пъти, а през август 1996 г. следствието е прекратено, информира на сайта си БНТ.
Стоян Тошков, командир на отряда на баретите през 1990 година
протест,недоволство,партиен дом,пожар,преход,демокрация,демократични промени,вандализъм