За никого не е тайна, че сегашните абитуриенти са едни от най-отявлените почитатели на ориенталските ритми. Това е видно и от бурните веселия с ромски оркестри пред заведенията, където момичета и момчета набор 91’ празнуват. Така в навечерието на деня на българската просвета, култура и писменост на жълтите павета можеше да се забележат армии от роми, въоръжени с тъпани, тарамбуки, кавали, свирки и саксофони. Естествено, те не го правят заради бакшишите, които достигат 50-100 лева от човек. Свирните най-вероятно са плод на непринуден творчески порив, породен от настъпването на един от най-светлите български празници, а бурното друсане на бедра, бюст и задни части със сигурност е в чест на светите братя Кирил и Методи. 24.05.2010 |