| Абитуриентите друснаха по един кючек за Кирил и Методий София - Празнуване на абитуриентски бал | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София - Празнуване на абитуриентски бал
дата: 24.05.2010 тегло: 444 KB размери: 2000X1428 px автор: Стефан Марков |
|
| Регистрирай ме | ||
| За никого не е тайна, че сегашните абитуриенти са едни от най-отявлените почитатели на ориенталските ритми. Това е видно и от бурните веселия с ромски оркестри пред заведенията, където момичета и момчета набор 91’ празнуват. Така в навечерието на деня на българската просвета, култура и писменост на жълтите павета можеше да се забележат армии от роми, въоръжени с тъпани, тарамбуки, кавали, свирки и саксофони. Естествено, те не го правят заради бакшишите, които достигат 50-100 лева от човек. Свирните най-вероятно са плод на непринуден творчески порив, породен от настъпването на един от най-светлите български празници, а бурното друсане на бедра, бюст и задни части със сигурност е в чест на светите братя Кирил и Методи. Абитуриентите празнуват с ромската музика | ||