Абитуриентите друснаха по един кючек за Кирил и Методий
София - Празнуване на абитуриентски бал

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Празнуване на абитуриентски бал

дата: 24.05.2010
тегло: 444 KB
размери: 2000X1428 px
автор: Стефан Марков
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

За никого не е тайна, че сегашните абитуриенти са едни от най-отявлените почитатели на ориенталските ритми. Това е видно и от бурните веселия с ромски оркестри пред заведенията, където момичета и момчета набор 91’ празнуват. Така в навечерието на деня на българската просвета, култура и писменост на жълтите павета можеше да се забележат армии от роми, въоръжени с тъпани, тарамбуки, кавали, свирки и саксофони. Естествено, те не го правят заради бакшишите, които достигат 50-100 лева от човек. Свирните най-вероятно са плод на непринуден творчески порив, породен от настъпването на един от най-светлите български празници, а бурното друсане на бедра, бюст и задни части със сигурност е в чест на светите братя Кирил и Методи.
Абитуриентите празнуват с ромската музика
абитериент,абитериентка,ром,оркестър,тъпън,чалга,ориент