 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Твърде малко софиянци подкрепиха асеновградчани на протеста пред полското посолство в защита на двете деца на Тодор Василев
|
Журналистите и жандармерията надвишаваха по брой протестиращите пред полското посолство днес следобед. Асесеновградчани дойдоха в София, за да защитят съгражданина си Тодор Василев, чиито две деца бяха малтретирани при опит за насилствено отвеждане в Полша от тяхната алкохолизирана майка, с помощта на българските съдебни власти и полския консул. Дъщерята е вече в Полша при майка си, а синът се е отскубнал при насилственото отвеждане и в момента е скрит от роднините си в България. Услужлив съсед на ул. Любен Каравелов, където е посолството на Полша изкара на балкона си телевизор, от който всички можеха да видят потресаващите кадри от отвеждането, заснети от оператора на пазарджишката телевизия "ТВ Сат" Вакрил Попов. Сред протестиращите се разпространяваше разпечатка от сайта plovdiv24.com, която посочваше какви права на детето са нарушили българските институции и полските дипломати. Тази вечер след мача се очаква привърженици на "Левски" да дойдат да протестират пред посолството. 31.05.2009 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|