| Твърде малко софиянци подкрепиха асеновградчани на протеста пред полското посолство в защита на двете деца на Тодор Василев София - протест пред полското посолство в защита на двете деца от Асеновград | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София - протест пред полското посолство в защита на двете деца от Асеновград
дата: 31.05.2009 тегло: 530 KB размери: 1328X2000 px автор: Евгени Димитров |
|
| Регистрирай ме | ||
| Журналистите и жандармерията надвишаваха по брой протестиращите пред полското посолство днес следобед. Асесеновградчани дойдоха в София, за да защитят съгражданина си Тодор Василев, чиито две деца бяха малтретирани при опит за насилствено отвеждане в Полша от тяхната алкохолизирана майка, с помощта на българските съдебни власти и полския консул. Дъщерята е вече в Полша при майка си, а синът се е отскубнал при насилственото отвеждане и в момента е скрит от роднините си в България. Услужлив съсед на ул. Любен Каравелов, където е посолството на Полша изкара на балкона си телевизор, от който всички можеха да видят потресаващите кадри от отвеждането, заснети от оператора на пазарджишката телевизия "ТВ Сат" Вакрил Попов. Сред протестиращите се разпространяваше разпечатка от сайта plovdiv24.com, която посочваше какви права на детето са нарушили българските институции и полските дипломати. Тази вечер след мача се очаква привърженици на "Левски" да дойдат да протестират пред посолството. Асеновградчани протестират пред полското посолство | ||