С благотворителен концерт в НДК отбелязаха Деня на “Белия бастун” – Международен ден на незрящите хора снощи. Инициативата е под патронажа на проф. Стефан Данаилов, министър на културата и г-жа Емилия Масларова, министър на труда и социалната политика .
По време на концерта водещата Милена от "Тройка на разсъмване" по радио "Витоша" обяви и победителите от конкурса за написване на стихотворение, есе или песен на тема "Равни възможности за всички" - провел се през август и септември 2007 г. В благотворителната акция за набиране на средства и изграждане на Национален консултативно-образователен център за незрящи хора участваха известни поп- и рок изпълнители. За публиката свириха група "Епизод", група "Пюр 6", Крум, група "Веселите момчета", Десислава Иванова, група "Соларис", Мариана опова, Светла Иванова, Калин Вельов и Нина Николина.
16.10.2007 |