Хиляди учители протестираха тази вечер пред сградата на Министерски съвет в столицата. Преподаватели от средните училища и детски градини от София, Пловдив, Карлово, Сопот, Сливен, Нова Загора и Перник издигнаха плакати с текст “Достоен труд, достойно заплащане”, „Нови заплати – нов министър”, „Оставка”. Протестиращите заявиха, че от понеделник ще изградят палатков лагер в градинката на Народния театър. 27.09.2007 |