Председателят на Народното събрание Георги Пирински, Великотърновският митрополит Григорий и кметът Румен Рашев участваха в официалното чествана на 99-та годишнина от обявяването на Независимостта на България. На площада пред стените на крепостта „Царевец” Георги Пирински поздрави представителните роти и курсантите от ВВУ „Васил Левски” и честити празника на жителите на града. Празникът продължи с фойерверки и спектакъла „Звук и светлина”. 23.09.2007 |