Президентът Георги Първанов посети Димитровград по повод 60-годишния юбилей на града вчера. Пловдивският митрополит Николай и кметът на Димитровград Димитър Хаджииванов водиха литийно шествие, което премина по централната улица на града до обновения площад. С викове „Турска маша", „Гоце Резидент" и освирквания група от привърженици на „Атака" посрещна държавния глава. Наложи се намесата на полицията, за да бъдат предотвратени стълкновения между симпатизантите и противниците на президента. 03.09.2007 |