В две от неизползваните помещения в Дворецът Димитрин и Светлана Радеви са решили да направят нещо уникално, зала на различните религии. Има православен олтар, трансилвански и ориенталски моменти, а на таваните са нарисувани осемте символа на бахаиството. Със свои идеи и труд е помагал художникът Николай Савов. Цялата конструкция е укрепена с два тона желязо,стените са гладко шпакловани и остават съвсем малко довършителни работи по пода и обличане на миндерите. Целта на наемателите е до 15 август, празника Успение на Пресвета Богородица заведението да заработи. Тук ще се правят промоции, чествания, пленери и други културни инициативи. 04.08.2007 |