Интернет фотографска агенция BG | EN   
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Стефан Данаилов дойде за освещаването на храм край Хасково
Министърът на културата професор Стефан Данаилов присъства на освещаването на новия православен храм "Свети Георги" днес в Минерални бани край Хасково.  Строителството на църквата започва през 1995 година. Средствата за строежа са основно от дарения, ето защо храмът не е изографисан. По този повод министър Данаилов заяви, че ще разговаря с ръководството на Художествената академия в столицата. Идеята е за по-конкретни проекти да се поканят студенти, които изучават иконопис и като дипломна или семестриална работа да изографисат новата църква. Освещаването на православния храм извърши пловдивският митрополит Николай. „Свети Георги” е първата и единствена църква в селището, което е със смесено население.
22.07.2007
Share

Политика за защита на личните данни
© 2000 - 2026 BulFoto | Дизайн от Creato.biz | Хостинг и домейни от Cbox.biz