Министърът на културата професор Стефан Данаилов присъства на освещаването на новия православен храм "Свети Георги" днес в Минерални бани край Хасково. Строителството на църквата започва през 1995 година. Средствата за строежа са основно от дарения, ето защо храмът не е изографисан. По този повод министър Данаилов заяви, че ще разговаря с ръководството на Художествената академия в столицата. Идеята е за по-конкретни проекти да се поканят студенти, които изучават иконопис и като дипломна или семестриална работа да изографисат новата църква. Освещаването на православния храм извърши пловдивският митрополит Николай. „Свети Георги” е първата и единствена църква в селището, което е със смесено население. 22.07.2007 |