С пъстро шествие от НДК до Градската градина и площад „Александър I” започна снощи единадесетото издание на Софийския международен фолклорен фестивал „Витоша”. Той продължава до 20 юли, като в него ще вземат участие над 500 изпълнители от 12 страни сред които Индонезия, Италия, Китай, Литва, Грузия, Корея, Унгария, Венецуела, Румъния, Кипър, Армения и България. Освен в центъра на София фестивалната програма протича едновременно на още три сцени в различни квартали на столицата и град Банкя. 15.07.2007