Лекарите от „Пирогов” обявиха тази сутрин ефективни стачни действия. Протестът е безсрочен, като в болницата продължават да приемат спешни случаи, но прекратяват плановите операции. Нуждаещите се от такива ще бъдат препращани към други лечебни заведения. Междувременно министърът на здравеопазването Радослав Гайдарски определи ефективната стачка като незаконна и заяви, че лекарите няма да получават заплати докато тя продължава. 13.07.2007 |