Днес е петия ден от фестивала Сан Фермин в испанския град Памплона, описан в романа на американския писател Ърнест Хемингуей "И изгрява слънце". Всички в града носят червена връзка (дори и кучетата) и червен пояс. Заведенията са препълнени и през цялото време по улиците цари безкрайна фиеста, безброй улични артисти показват изкуството си, множество духови оркестри и шествия кръстосват центъра на града. Всеки ден от фестивала започва с бягане с бикове, като по улиците сред хората се пускат шест бика по специално трасе, което води до арената където всяка вечер денят завършва с корида.
11.07.2007 |