И тази година музеите в Сливен участват активно в европейската инициатива "Нощ на музеите", която се провежда на 18 май, обявен от ЮНЕСКО за Международен ден на музеите и паметниците на културата. В деня на „отворените врати” гражданите и гостите на Сливен разгледаха експозициите на Историческия музей, „Ателие на открито” пред зала „Сирак Скитник” и други изложби абсолютно безплатно. 19.05.2007 |