С изпълнение на химна на конкурса и запалване на традиционния огън започна тазгодишното издание на хасковския литературен конкурс „Южна пролет”. Събитието откри кметът на града Георги Иванов. В надпреварата ще участват 35 дебютанти, двама от които от Хасково. Новите лауреати ще бъдат определени в жанровете проза и поезия от жури с председател проф. Боян Биолчев, ректор на СУ „Св. Климент Охридски”. Те ще получат статуетка „Пегас” и парична премия. На откриването дойдоха много гости, между които актрисата Доротея Тончева и писателят Стефан Цанев. По време на литературните дни, са открити и щандове на базар на книгата под надслов „Хасково чете”, в който вземат участие десет от най-известните издателски фирми в страната. 26.04.2007 |