Днес министърът на образованието Даниел Вълчев и изпълнителният директор на "Девин" ЕАД Валентин Игнатов засадиха дръвчета в двора на 2-ро СОУ "Емилиян Станев" в столицата, с което дадоха старта на националната кампания "Да научим повече за природата". През тази година тя ще бъде реализирана на три етапа, и ще обхване 30 училища от шест града в България - София, Силистра, Варна, Бургас, Сливен и Хасково. Целта на инициативата е да направи съпричастни учениците от първи до трети клас и техните родители в решаването на един от най-важните проблеми на XXI век - екологията и опазването на околната среда.
13.04.2007 |