Хиляди посрещнаха паметната 2007 година на площад "Батемберг" в София. Столичани дойдоха на жълтите павета за концерта по повод приемането ни в ЕС. На сцената излязоха народни певци и формации и легендарните български групи "Щурците", "Сигнал", БТР, а ФСБ, които от години не бяха радвали публиката си с концертно изпълнение свириха в първия час на новата година. Минути преди полунощ министър-председателят Сергей Станишев поздрави събралите се и всички пред телевизионния екран, а по-късно президентът Георги Първанов честити новата 2007 година. Влизането ни в Европейската общност се ознаменува от грандиозно пиротехническо и светлинно шоу, което се видя от всички краища на София. 01.01.2007 |