Нов гробищен парк предвижда да се изгради в квартал Южен, това стана ясно вчера на обсъждането на новия градоустройстен план, съобщи сайтът www.plovdiv24.com. На срещата в Конгресния център на Международния панаир участваха кметът на Пловдив д-р Иван Чомаков, главният архитект на града Емилия Божкова, архитектите от “Ситиплан" Георги Селенски и Славей Гълъбов, които са част от екипа състaвил новия план.
Публично обсъждане на ескизните варианти на Общия устройствен план на Пловдив до 2025-а година включва още нова транспортна комуникационна схема, изграждане на система за паркиране и гариране. Архитект Георги Селенски представи пред участниците и три варианта за развитието на Пловдив. Вариантите са песиместичен, тенденциален и оптимистичен. Първият вариант е най-мрачен, като се очаква населението на Пловдив да намалее до 308 хиляди души. При оптимистичният вариант населението на града може да нарастне от 341 хиляди на 420 хиляди души.
16.10.2006 |