Събития
Стартира Националната кампания за превенция на трафика на хора в България
|
Девет авторски позииции, вдъхновени от проблема с трафика на хора, събраха днес журналисти, хора от арт средите и социално-ангажирана публика в „Червената къща” по повод официалния старт на Националната кампания за превенция на трафика на хора в България , организирана от КЕЪР България. Визуалният проект „Трафикът на хора: девет авторски позиции” излага едновременно девет творби на едни от най-утвърдените съвременни български автори. Той цели да акцентира не само върху най-често експлоатираната в публичното пространство форма на трафик - жени, жертви на сексуална експлоатация, но и да фокусира общественото внимание, представяйки други, по-неразпознаваеми видове трафик, свързани най-вече с трудовата експлоатация както зад граница, така и в рамките на България. Инициативата се стреми да повиши гражданската отговорност по проблема за трафика на хора в България, като основната й цел е превенцията на трафика на хора чрез повишаване на информираността на българското общество по проблема и чрез въвличане на професионални групи и структури. Визуалният проект може да се види от 22 юни до 6 юли в центъра за култура и дебат "Червената къща". В пресконференцията взеха участие Анита Пейкова от All Channels Communication, Иванка Георгиева и Добряна Петкова от CARE България и Георги Богданов от “АгитПроп” ООД
22.06.2006 |
|
Share |
|