Столичният кмет Бойко Борисов откри традиционното рали за хора с увреждания пред храм-паметника "Александър Невски" в София. Освен него начало на церемонията сложи и социалният министър Емилия Масларова. Бойко Борисов подкара екипаж номер 4, навигиран от Мис Свят на количка 2004. Преди хората с увреждания площада обиколиха рокери с ефектни мотори. Организатор на инициативата е Центърът за психологически изследвания. Целта е да се извадят от изолация хората с увреждания, както и да се фокусира общественото внимание върху техните проблеми. 10.06.2006 |