Чикаго ще стане домакин на Втората световна среща на българските медии през месец май. Това стана ясно след визитата на Максим Минчев, генерален директор на БТА в американския град с най-голяма българска колония. Медийната среща е организирана от Българската телеграфна агенция и Медийната общност в Чикаго под патронажа на Георги Първанов и в нея освен родните журналисти, участие ще вземат български колеги от три континента. Темата на тазгодишната дискусия е „Националната идентичност и ролята на медиите за образа на България по света”. 31.03.2006 |