Самолет LZ с четирима души на борда падна днес на летището в Шумен. Двама от тях са пострадали. Инцидентът е станал около 09.50 ч. тази сутрин. Летателната машина е излетяла след получено разрешение от летище Варна.
На около 10 метра от земята самолетът загубил мощност и при направения опит за приземяване от пилота, машината паднала. По първоначална информация причина за инцидента е възникнала в двигателя авария.
От удара най-сериозно е пострадал пилотът - варненец на 42 години. В болницата е откарана 24-годишна жена, също от Варна. Останалите двама пътници не са пострадали. След прегледа в болница е установено, че пилотът е с фрактура на черепа, счупена лява ключица и десен глезен. Оставен е за лечение в шуменската болница, без опасност за живота. В лечебното заведение е настанена и младата жена, която е с фрактура на тазобедрени кости, без опасност за живота. 08.09.2012 |