Интернет фотографска агенция BG | EN   
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

"Правителството използва средства от фискалния резерв за плащания и после ги възстановява", заяви премиерът Бойко Борисов
"Правителството използва средства от фискалния резерв за плащания по европейските програми и до три месеца ги възстановява", заяви днес премиерът Бойко Борисов.  Думите на министър-председателят са в отговор на упреците от страна на опозицията, че държавният фискален резерв намалява. По думите на премиера само през последните няколко дни в резерва са върнати над 500 милиона лева.

„Искам много внимателно да помоля с цялото си уважение към някои опозиционни лидери, които иначе се докачат много, когато говорят на тема фискален резерв, да им напомня, защото може би по времето, когато те са били премиери, не са имали време да четат. Затова ще им повторя: по европейските програми - селските райони (Програмата за развитие на селските райони), метрото, магистрала „Тракия", ние даваме пари, вземаме пари от резерва и след три месеца някъде Брюксел ни връща парите и за последните дни сме върнали над половин милиард лева във фискалния резерв, които сме разплатили, за да не спират строежите в София и България", посочи премиерът Борисов.

Mинистър-председателят присъства днес на окончателния пробив на тунела за изграждане на Метростанция 8-ІІ.
20.06.2011
Share

Политика за защита на личните данни
© 2000 - 2025 BulFoto | Дизайн от Creato.biz | Хостинг и домейни от Cbox.biz