 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Община Бургас започна премахване на ромски бараки в квартал "Славейков"
|
Община Бургас днес започна премахването на двайсетина бараки, палатки и имровизирани заслони на роми, самонастанили се в околностите на комплекс „Славейков". Миналата година при подобна акция от същия терен бяха премахнати над 30 незаконни постройки. При днешното събаряне паднаха пет бараки. Обитателите на останалите имат срок да изнесат имуществото си и да напуснат мястото до утре, когато багерите ще се завърнат отново. Самонастанилите се роми са с адресна регистрация в други общини. Техните подслони се намират на метри от железопътната линия, където играят децата им и безконтролно се движат домашните им животни - коне и кучета.
Преди година двегодишно момиченце от ромски бивак, на същата поляна, беше прегазено и убито от влак. 14.01.2010 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|