Богоявленски водосвет на бойното знаме на Центъра за подготовка на танкови подразделения в Сливен отслужи днес отец Павел на площад „Хаджи Димитър”. В церемонията участва целият личен и команден състав на поделението, а след водосвета всички роти преминаха през площада в тържествен марш. На площада присъства кметът и именник Йордан Лечков, народният представител от ГЕРБ и председател на парламентарната комисия по земеделие Десислава Танева, председателят на Общинския съвет Мария Григорова, секретарят на Община Сливен Петя Руменова. След водосвета отец Павел хвърли Богоявленския кръст във водите на фонтаните до общината. Десетина души, сред които и дама на средна възраст, се престрашиха да влязат в студената вода. За втора поредна година най-бърз беше 48-годишният Златко Георгиев. Златко, който е строителен работник по професия, си пожела здраве и работа, защото в момента е безработен. 06.01.2010 |