Събития
Курс за фоторепортери и журналистическа фотография за Северна България, организират фотографска агенция „Булфото” , сдружение "Културни проекти" и вестник „Посредник“ - Плевен
|
Поради големия интерес от страната за първи път организираме курса в Плевен, за да могат да се включат курсисти от Северна България.
Целта на курса е да помогне на желаещите да се занимават с репортерска фотография, като им разкрие тайните и спецификата на работата за агенции и периодични издания.
Програмата на курса е ориентирана към следните аспекти:
Цели на снимането
Типични сюжети
Използваната оптика и аксесоари
Технически подробности
Контакт и подход към хората
Акредитации и всичко друго свързано с работата на фоторепортера.
Курсистите ще имат възможност да научат тънкостите и изискванията при снимане на различни сюжети, като:
Журналистически портрет
Спорт
Празници и ритуали
Улични събития
Снимане при екстремни условия - бедствия (пожари, наводнения, др.), размирици, криминална хроника, светска хроника, папарашки снимки и др.
Курсът включва освен теоретична част и практически упражнения по темите. На успешно завършилите курса се дава възможност да изпробват придобитите умения като кореспонденти фоторепортери в Националната фотографска Агенция „Булфото” и вестник „Посредник“
Крайната цел е успешно завършилите курса да могат да се реализират като фоторепортери в медии или на свободна практика, като се научат как се правят добри и продаваеми снимки.
Курсът е интензивен с продължителност 3 дни с теоретични и практически занимания по 6 часа дневно.
Завършилите курса получават Диплом от Агенция „Булфото” удостоверяващ завършеното обучение.
Лектор: Любомир Бенковски-Бенджи, фоторепортер с над 25 годишен стаж в различни издания и телевизии в България и чужбина. Работил за най-големите български вестници и агенции, а в момента Регионален мениджър за Североизточна България на Агенция „Булфото”.
Начало на курса 15 януари 2010 г. – 9 ч. в Арт-клуба на Драматичен театър Иван Радоев Плевен - Служебен вход на театъра до църквата „Св. Николай“
Цена: 150 лева
Записване за курса на e-mail: bulphoto.va a@gmail.com или на телефон: 089 666 99 32 Любомир Бенковски
Бройката на курсистите е ограничена. Побързайте! Крайният срок за записване е 12 януари 2010 година, ако до тогава бройката не е запълнена.
С удоволствие съобщаваме, че повече от 30% от участниците в миналогодишния курс намериха своята реализация като фотожурналисти веднага след завършването му.
Ето и някои от тях:
Марияна Върбанова – Фотожурналист в Общински вестник Балчик и активен кореспондент на Агенция Булфото за Северното Черноморие
Пламен Гутинов – Фоторепортер на вестник „Черно море” във Варна
Полина Панайотова – Активен сътрудник на Агенция Булфото. Отразява оф-роуд и екстремни спортове.
Константин Стоянов – Снима за вестник Народно дело и телевизионен оператор в Инфо Медиа Варна. 03.12.2009 |
|
Share |
|