Директорът на дирекция "Политики във висшето образование" Мария Фъртунова откри днес учебната година в Технически университет - Габрово. Това е началото на тържествата, посветени на 45- годишнината на висшето учебно заведение. Специални гости на събитието бяха представители на партньорските университети от Митвайда, Одрин, Могильов, Киев и от Русия. Присъстваха още ректори и заместник ректори от български университети, кметът на Община Габрово Томислав Дончев. Тази година в Техническия университет ще се обучават 5 100 студенти в 17 специалности. 2 700 са редовните студенти, а задочниците са 2 200. 4 270 човека се обучават в бакалавърска степен и 830 в магистърска. 23.09.2009 |