Близо 100 състезатели от 13 чужди и 4 български клуба вземат участие в надпреварата тази година. Преди началото колоездачите Павел Шуманов и Ивайло Габровски разпънаха черен флаг в памет на жертвите загинали край Охрид. Старт на надпреварата даде спортният министър Свилен Нейков. Освен него да пожелаят успех на спортистите дойдоха и.д. кмет на София Минко Герджиков и председателят на БОК Стефка Костадинова.
Колоездачната надпревара ще се проведе в шест етапа, последният от който ще приключи на 12 септември в Пловдив. Наградният фонд е 35 000 лева, а за всеки етап - по 3 550 лева.
Отделните етапи са:
1. София – Троян, 161 км. /През с. Саранци, височините Гълъбец, Козница и Троянския проход/.
2. Троян – Габрово, 158 км /Беклемето – Калофер – Шипка/
3. Габрово – Разград, 157 км /две височинни премии/
4. Разград – Бургас, 198 км /най-дългият етап – през Рижкия проход/
5. Карнобат – Казанлък – 159 км
6. Казанлък – Пловдив, 131 км. 07.09.2009 |