Служители от Зонално жандармерийско управление, координирани от директора на Областна дирекция на МВР – Бургас – комисар Васил Едрев, задържаха днес в землището на село Братово, трима мъже от Бургас. В този момент групата източвала 7 тона бензин. Кражбата е ставала посредством специално монтиран за целта кран върху продуктопровода на „Лукойл – Нефтохим”, преминаващ през землището. От крана, чрез пластмасов маркуч, краденото гориво директно се е източвало в товарен автомобил, оборудван със съоръжения за съхраняване на бензина. Тримата задържани са криминално проявени, регистрирани са за кражби на цветни метали, горива и хулигански действия. Източваният бензин е съхраняван и пласиран в складова база „Деспред”. При извършения оглед са открити шест товарни автомобила, ползвани от извършителите. Подготовката за специализираната акция е продължила близо четири дни, заяви на брифинг след задържането директорът на Областна дирекция на МВР – Бургас комисар Васил Едрев. 26.08.2009 |