Президентът Първанов доведе чешкия си колега на волейбол във Варна
Президентът на България Георги Първанов прие като домакин чешкия президент Вацлав Клаус в Двореца на културата и спорта в морската столица, където се игра срещата по волейбол  между националните отбори на България и Куба. На срещата дойде и бъдещият премиер на България Бойко Борисов. След оспорвана игра нашите момчета победиха кубинците с 3:2 гейма. 11.07.2009